2023 Basın Yansımaları

DENİB DESIGN 2023 ‘’DÖNÜŞÜMÜN BÜYÜSÜ’’ TEMASI İLE GENÇ TASARIMCILARI ÇAĞIRIYOR….

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde, geleceğin tasarımcılarını ev ve banyo tekstili sektörü ile buluşturmak için çalışmalarına başladı. Ev ve banyo tekstili sektöründe yeni tasarımcılar yetiştirilmesine teşvik etmek, Denizli’nin yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak için DENİB özel bir misyon üstleniyor. Denizli’nin marka ve tasarım merkezi olması hedefiyle yola çıkarak düzenlenen DENİB DESIGN Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’nın 3.sü için süreç başlatıldı. “Dönüşümün Büyüsü” temasının başvuruları 3 Temmuz – 18 Ağustos 2O23 tarihleri arasında gerçekleşiyor.  www.denibdesign.org ve @denibyarisma hesaplarından katılım şartları ve detaylar incelenebilir. Yarışma jüri heyetinde sektörden birbirinden başarılı moda tasarımcıları, akademisyenler, marka yöneticileri, iş insanları ve basın mensubu isimler yer alacak. Böylece öğrenciler ilk olarak sektörel bağlantılar kurarak güçlü bir başlangıç yapma fırsatı bulacaklar.

DENİB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu:

“2021 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz ve   bu sene üçüncüsünü düzenleyeceğimiz DENİB DESIGN Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışmamızın başvuruları başlıyor.

Denizli İhracatçılar Birliği olarak döngüsel ekonomi, sürdürülebilirlik, yeşil dönüşüm ve tasarım konularında yaptığımız çok yönlü çalışmalar kapsamında, düzenlediğimiz yarışmayla İlimizin tasarım kimliğinin ve bu kapsamda gelişebilecek olan ekonomik başarısının, tasarım ve endüstri entegrasyonuyla sağlanabileceği bilincini oluşturmayı en önemli konu olarak ele alıyor, tekstil sektörümüz oyuncularını üniversiteler iş birliğiyle yetenekli tasarımcıları bir araya getiriyor ve katma değerli ürünler üretebilmek adına bir buluşma zemini oluşturuyoruz.

DENİB DESIGN 3. Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışmamızın amacı ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme, özgün, yenilikçi, kreatif tasarımlarla ülke sınırlarını aşarak dünyaya isimlerini duyurma fırsatı vermek ve ilimizin tasarım çıtasını yükseltmek. Genç ve başarılı tasarımcıları yarışmamıza bekliyor, katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum.’’

DENEYİM, PARA ÖDÜLÜ VE YURT DIŞI EĞİTİM ÜÇGENİ

DÖNÜŞÜMÜN BÜYÜSÜ temasıyla düzenlenen yarışma, 2 kategori olarak; ev tekstili ve banyo tekstili alanında planlandı. Her kategorinin finalinde 7 öğrenci yer alacak. Toplamda finale kalan 14 finalist 14 tekstil firmasıyla eşleştirilip, moderatör ve mentorların desteğiyle üretimlerini birebir sektör uzmanlarıyla çalışarak, özel bir deneyim kazanacaklar.

Genç ve yetenekli tasarımcıları sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada para ödülü olarak; 2 birinciye 125’ şer bin TL, 2 ikinciye 75’er bin TL, 2 üçüncüye ise 50’şer bin TL verilecek. Ayrıca dereceye giren finalistlere, nakdi ödüllerin yanı sıra Ticaret Bakanlığı’nın onayı halinde yurt dışında eğitim fırsatı da sunulacak.